David Beckham

16. července 2008 v 13:08 | Libor |  Nejlepší fotbalisti světa
David Beckham
Skvělý záložník se skvělým citem pro přihrávku, hru a vůbec pro fotbal. Užasný technik jehož míče nalézají vždy toho správného adresáta.Velký dříč. Sám tvrdí, že při fotbale je nejdůležitější první dotek a podle něj se pak vše odvíjí. On první dotek dokonale zvládá.
Na začátek bych rád řekl, že za to, že je David tím, kým je vděčí poměrně velkým dílem svému otci který ho k fotbalu vedl a v počátcích se staral o Davidův trénink(Becks ovšem i sám hodně dřel a to především v parku Case Už od mládí z něj čišil velký talent i přes to, že byl menší než ostatní a povětšinou hrál se statnějšími spoluhráči. Vše ovšem doháněl již tenkrát skvělou technikou. I přes to, že lidé říkali, že je na Premier league malý a málo statný, dokázal David svou velikost. Ve 13 podepsal vysněný kontrakt na šest let v Manchesteru United. Poté se propracovával mládežnickými týmy. Když David trochu vyspěl, začal dostávat šance a probojoval se postupně do A-týmu kde hrál se svými spoluhráči z dorostu Manchesteru s Philem a Garym Nevilovými,Nicky Butem, Rayenem Gigsem a Paulem Scholesem.V tuto dobu začal David ukazovat svůj fotbalový um v plné své kráse. Po skvělých výkonech za United začaly Becksovi přicházet i pozvánky do reprezentace. Nechci se příliš zmiňovat o jeho červené kartě kterou dostal za zákrok v zápase s Argentinou(1998). David to sám těžce nesl a někteří angličané ho proto stále nenávidí. Ale i po tomto zkratu David Beckham dál hrál za reprezentaci a stal se i jejím kapitánem, vůdčí osobností která odváděla skvělé výkony. Pod vedení "náčelníka" Alexe Fergusona a dalších se z něj stala živoucí legenda. Společně s Manchesterem vyhrál všechny možné trofeje včetně "treblu" . "Šéf" Alex Ferguson byl však hlavním strůjcem toho, že David zamířil do Realu. Ferguson začal Davida "peskovat" již před MS 2002 když odmítl zůstat v Manchesteru kvůli zraněnému kotníku a rehabilitovat ho pod dohledem manchesterských lékařů a specialistů. Tuto situaci se pokusila také vyřešit anglická reprezentace tím, že Manchesteru nabídla aby s Davidem odcestovali do Asie lékaři United a dohlíželi na Davidovo zranění. United odmítli. David Beckham, kapitán s číslem 7 tedy odjel s anglickým týmem. Po MS v kterém odehrál skvělé zápasy se vrátil do Manchesteru a začalo jeho temné období v rudém dresu. Ferguson neustále narážel na Davida, kritizoval ho za zápasy které odehrál na jedničku. Často také slíchával, že se snaží být něčím větším než je tým a vybočovat z řady. Byl to ale nysmysl. Zbytečně ho také nestavěl do základní jedenáctky i když na tom "náčelník" prodělával. Fergusona nenávist vůči Becksovi vyvrcholila tím způsobem, že po jednom prohraném zápase "náhodou kopl do kopačky směrem k Davidovi" a rosekl mu obočí. Stačilo o centimetr "přesněji" a Becks přišel o oko. V roce 2003 se začalo spekulovat o jeho přestupu do Realu Madrid. Poté, co se blýskl v utkání Manchester vs Real se o jeho odchodu mluvilo stále víc. A když Real potvrdil zájem a oslovil Davida, v létě podepsal kontrakt v Realu.
Milovaný klub tedy Becks opustil a zamířil do sluncem vyhřátého Španělska. Do Realu Madrid. Týmu hvězd. Zde se jeho nejlepšími kamarády stal Ronaldo a Zinedine Zidane který bohužel po MS 2006 ukončil svou věhlasnou kariéru a R9 již také nepůsobí v Realu. Odešel do italského AC Milán. Nevím jak bych měl hodnotit jeho angažmá v tomto klubu. Třeba se dočkáme nějakého hodnocení od samotného Beckse až v létě změní své působiště a přestoupí do amerického celku Los Angeles Galaxy. Nechme se překvapit!
Po MS 2006 se David vzdal kapitánské pásky v anglickém výběru a od MS ho také trenér reprezentace nenominoval. Nyní ovšem McClaren změnil názor a povolal Davida na přátelský zápas s Brazílií a poté i na "ostrý" zápas za repre. Konečně dostal Steve rozum...
David má manželku Victorii Beckham a tři syny. Staršího Brooklyna v kterém už nyní vidí David fotbalistu, Romea a nejmladšího Cruse.
David kope v kopačkách od Adidasu v modelu Predator. Na kopačkách nosí jména svých synů, manželky Victorie a svůj autogram.
Přeji ti božský Becksi hodně štěstí v životě. Nikdy tě nepřestanu obdivovat!!!!!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama