Luis Figo

22. července 2008 v 12:12 | Libor |  Nejlepší fotbalisti světa
LUIS FIGO
Figovo mládežnické působiště se nazývalo OS Pastilhas.Asi právě tomuto celku velmi vděčí za to, jaký fotbalista z něj teď je. Luis Figo je výjimečným fotbalistou, který se dokáže prosadit proti jakémukoliv hernímu stylu.
Jeho pojetí hry je ofenzivní, ale role čistého útočníka mu nikdy nevyhovovala. Není typickým koncovým hráčem a příliš gólů nedává. Síla skvělého Portugalce naopak tkví v připravování gólových situacích, v přesných a chytrých přihrávkách.
Figo je rozeným dirigentem hry a svou roli zvládá na výbornou. Poctivě plní i obranné úkoly, je tedy komplexním fotbalistou. Osobnost jako stvořená pro vykonávání funkce kapitána. Je vynikající v osobních soubojích, a to v překonávání obránců, ale i v odebírání míče hráčům soupeře. Luis Figo hraje zpravidla uprostřed zálohy, a pohybuje se doslova po celém hřišti. Tento způsob hry mu umožňuje jeho obdivuhodný fyzický fond.
Slabinou Luise Figa je snad jeho nedostatečná rychlost. Dokonale ji ale nahrazuje výjimečnou technikou a skvělou schopností improvizace. Zcela po právu je Luis Figo považován za jednoho z nejtechničtějších fotbalistů Evropy.
Při prvním utkání týmů FC Barcelony a Realu Madrid po Luisově přestupu,které se hrálo v Barceloně na Nou Campu, byla slyšet z hlediště velice ostrá slova. A všechna byla samozřejmě adresována Luisi Figovi. Nadávali mu všelijak: Chamtivec, Zrádce, Jidáš a mnoha a mnoha dalšími slovy. Ale nic z toho se nevyrovná tomu, co si nacvičili Katalánští příznivci hned na již zmiňovaný první zápas mezi Barcelonou a Realem Madrid. Začali totiž všichni najednou skandovat: ,,Figo portugués, hijo de puta es!" Doslova se to dá přeložit takto : ,,Portugalec Figo , to je zkurvysyn!" Je až skoro neuvěřitelné, jak velká je nenávist příznivců Barcelony k Figovi!
Luis Figo nevyhrává soutěže jen ve fotbale. Na sklonku roku 2000 totiž vyhrál anketu o fotbalistu s ,,největším sexappealem ve Španělsku". Luis Figo však prohlašuje, že ať vyhraje jakoukoli soutěž, stále zůstává Portugalcem a je na to hrdý.
Na Mistrovství Evropy nijak nezazářil i když s týmem došel až do finále, kde prohrál s podceňovaným Řeckem. I přes to byl zazařen do All Stars Teamu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je nejlepší hráč světa?

Ballack 5.8% (43)
Henry 8% (60)
Ronaldinho 7.9% (59)
C. Ronaldo 17% (127)
Kaka 7.1% (53)
Beckham 7.9% (59)
Deco 5% (37)
Nesta 5.8% (43)
Rosický 7.4% (55)
Zidane 6.2% (46)
Ronaldo (Brasil) 5.4% (40)
Viera 5.2% (39)
Gallas 6% (45)
Figo 5.5% (41)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama